Mission Statement
Staff
Mass Schedules
Ministries Schedule

Calendar
Bulletins

Homilies
Faith Formation
Bereavement
In Memoriam

Parish Pastoral Council
Finance Council
Annual Report
Social Justice
St. Vincent de Paul
Knights of Columbus
Kenya Konnection
Women's Guild       

Thrift Shop
Choir
Ministry Volunteer Opportunities
Catholic Resources
Catholic Community
Community Resources
News
Forms
FAQ
Tour of St. Joan of Arc
Map & Directions
Contact Us

 


                                            

 

 

Print

To quickly find when you are scheduled, use Find (on this page) under Edit on the toolbar or "Control F " and enter your name in the Find what box.
 
 
DATE

READERS

 

EUCHARISTIC MINISTERS

MAR 31  4TH  SUNDAY IN LENT
SAT    5:00 PM T Harper R Harper   S Koch B Strakele        
SUN   8:00 AM W Burke M Flores   J Moran D Walwer        
SUN 10:00 AM M Sinopoli B Jacovino   J Burt-Walker D Ouellette        
APR 7  5TH SUNDAY IN LENT
SAT    5:00 PM V Kalinowski S McLoughlin   N Michaud P Michaud        
SUN   8:00 AM M Boxer M Wall   E Covell M Filliman        
SUN 10:00 AM A Student B Student   D Wentworth R Mador        
APR 21 EASTER
SAT    5:00 PM J Moran C Courneen   E Budnar E Covell        
SUN   8:00 AM M Culik K Culik   E Muller J Valicenti        
SUN 10:00 AM L Hartung D Hartung   B Strakele N Rouillard        
APR 28  2ND SUNDAY AFTER EASTER  
SAT    5:00 PM E Hann S Koch   K Rowell P Rowell        
SUN   8:00 AM D Walwer T Galligan   J Schubert E Budnar        
SUN 10:00 AM J Burt-Walker D Wentworth   Y O'Connor K McGorry        
MAY 5  3RD SUNDAY AFTER EASTER
SAT    5:00 PM G DiCristina L Skidmore   S Koch B Strakele        
SUN   8:00 AM W Burke M Flores   D Walwer J Moran        
SUN 10:00 AM A Student B Student   D Ford J Burt-Walker        
MAY 12  4TH SUNDAY AFTER EASTER
SAT    5:00 PM S McLoughlin V Kalinowski   G Deptula M Deptula        
SUN   8:00 AM M Boxer M Wall   M Filliman N McEnaney        
SUN 10:00 AM A Student B Student   M Culik K Culik        
MAY 19  5TH SUNDAY AFTER EASTER
SAT    5:00 PM T Harper R Harper   N Rouillard B Klapproth        
SUN   8:00 AM C Courneen J Moran   N Michaud P Michaud        
SUN 10:00 AM J Krzeminski G Krzeminski   J Jacovino B Jacovino        
MAY 26  6TH SUNDAY AFTER EASTER
SAT    5:00 PM E Hann S Koch   P Gerstberger M Gerstberger        
SUN   8:00 AM D Hartung L Hartung   E Covell J Valicenti        
SUN 10:00 AM B Jacovino M Sinopoli   D Ouellette D Wentworth        
MAY 30  ASCENSION THURSDAY
VIGIL E Hann L Skidmore   N Michaud P Michaud        
NOON G DiCristina M Forren   B Smith D Smith        
JUN 2  7TH SUNDAY AFTER EASTER
SAT    5:00 PM M Flores G DiCristina   J Lech E Hann        
SUN   8:00 AM T Galligan W Burke   E Budnar D Walwer        
SUN 10:00 AM M Culik K Culik   A Reynolds R Mador        
JUN 9  PENTECOST SUNDAY
SAT    5:00 PM L Skidmore S McLoughlin   K Rowell P Rowell        
SUN   8:00 AM D Walwer M Boxer   J Moran M Filliman        
SUN 10:00 AM D Wentworth J Burt-Walker   Y O'Connor K McGorry        
JUN 16  TRINITY SUNDAY
SAT    5:00 PM V Kalinowski M Flores   S Koch B Strakele        
SUN   8:00 AM M Wall J Moran   M Culik K Culik        
SUN 10:00 AM J Krzeminski G Krzeminski   J Burt-Walker D Ford        
JUN 23  CORPUS CHRISTI
SAT    5:00 PM T Harper R Harper   G Deptula M Deptula        
SUN   8:00 AM C Courneen W Burke   N McEnaney E Covell        
SUN 10:00 AM M Sinopoli D Wentworth   J Jacovino B Jacovino        
JUN 30  13TH SUNDAY IN ORDINARY TIME
SAT    5:00 PM S Koch G DiCristina   B Klapproth N Rouillard        
SUN   8:00 AM D Hartung L Hartung   N Michaud P Michaud        
SUN 10:00 AM J Burt-Walker B Jacovino   D Ouellette D Wentworth        

 

This page was last updated on April 02, 2019